Invari™ Towel Bar, 8 in L, Polished Chrome
PartBRZ694776PC
MFG694776-PC
Description
Brizo® Mini Towel Bar, Invari™ Collection, 8 in Bar Length, 9.88 in Overall Length, 3.63 in Overall Depth, 1.88 in Overall Height, 1-13/16 in Dia Base, Metal, Polished Chrome, Import
Price/Availability Accessible On Login
- The Invari™ bath collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms
The Invari™ Bath Collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms.
| Type | Bar |
| Color Family | Chrome |
| Bar Length | 8 in |
| Collection | Invari™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Base Size | 1-13/16 in Dia |
| Domestic/Import | Import |
| Material | Metal |
| Overall Depth | 3.63 in |
| Overall Height | 1.88 in |
| Overall Length | 9.88 in |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 9 in |
| Package Height | 5.5 in |
| UNSPSC | 30181602 |
| Package Length | 10.5 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449892032 |
| Manufacturer Part Number | 694776-PC |
Mounting Hardware and Mounting Instructions
Limited Warranty on Parts and Finishes, 10 years For Multi-Family Residential and 5 years Commercial
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Invari™ Towel Bar, 8 in L, Polished Chrome

