Charlotte® Toilet Paper Holder, Wall Mount, Cocoa Bronze/Polished Nickel
PartBRZ695085PNCO
MFG695085-PNCO
Description
Brizo® Tissue Holder, Series: 695085, Collection: Charlotte®, 2-3/8 in Height, 9-1/16 in Length, 3-5/8 in Width, Brass, Cocoa Bronze/Polished Nickel, Import
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
The Charlotte™ Bath Collection infuses clean lines with classical elegance, deftly bridging the gap between traditional and modern design.
| Type | Toilet Paper Holder |
| Touchless (Yes/No) | No |
| Mounting Type | Wall |
| Color Family | Bronze |
| Collection | Charlotte® |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Number of Dispensers | 1 |
| Finish/Color | Cocoa Bronze/Polished Nickel |
| Domestic/Import | Import |
| Height | 2-3/8 in |
| Length | 9-1/16 in |
| Material | Brass |
| Series | 695085 |
| Width | 3-5/8 in |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 7.625 in |
| Package Height | 4.375 in |
| UNSPSC | 30181610 |
| Package Length | 9 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449651257 |
| Manufacturer Part Number | 695085-PNCO |
Mounting Hardware and Mounting Template
Lifetime Limited on Parts and Finishes, 5 Years Limited on Electronic Parts
PROP65: This product contains one or more chemicals including lead known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS

Brizo®Charlotte® Toilet Paper Holder, Wall Mount, Cocoa Bronze/Polished Nickel

