Litze® Universal Trip Lever, Luxe Nickel
PartBRZ696335NK
MFG696335-NK
Description
Brizo® Toilet Tank Lever, Collection: Litze™, 2-1/2 in Arm Length, Brilliance® Luxe Nickel, Import
Price/Availability Accessible On Login
- 1-9/16 in D
- Universal front or side mount tank lever
The Litze™ Bath Collection melds innovative engineering and artistry to strike a balance that is equally at home in modern classic environments and urban industrial spaces.
| Type | Universal |
| Color Family | Nickel |
| Collection | Litze® |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Luxe Nickel |
| Arm Length | 2-1/2 in |
| Domestic/Import | Import |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 6.5 in |
| Package Height | 4 in |
| UNSPSC | 30181500 |
| Package Length | 7.25 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449822367 |
| Manufacturer Part Number | 696335-NK |
Lifetime Limited on Parts and Finishes, 5 Years Limited on Electronic Parts
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Litze® Universal Trip Lever, Luxe Nickel

