Invari™ Handle Kit, For Invari™ T65776LF-LHP/T65776LF-LHP-ECO Wall Mount Lavatory Faucet, Luxe Luxe Steel/Black Crystal/Black Crystal
PartBRZHK5876SLBC
MFGHK5876-SLBC
Description
Brizo® Handle Kit, Invari™ Collection, For Use With: Invari™ T65776LF-LHP/T65776LF-LHP-ECO Wall Mount Lavatory Faucet, Luxe Stainless/Black Crystal, 2.38 in L x 2.63 in W x 3.25 in H Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
The Invari™ Bath Collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms.
| Color Family | Stainless |
| Collection | Invari™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Steel/Black Crystal |
| Dimensions | 2.38 in L x 2.63 in W x 3.25 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Stainless/Black Crystal |
| Suitable For Use With | Invari™ T65776LF-LHP/T65776LF-LHP-ECO Wall Mount Lavatory Faucet |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 5.25 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 11.75 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449911665 |
| Manufacturer Part Number | HK5876-SLBC |
(2) Knob Handle and Glide Rings
Lifetime Limited Warranty on Parts and Finishes or For Commercial Users, for 5 years From Date of Purchase
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Invari™ Handle Kit, For Invari™ T65776LF-LHP/T65776LF-LHP-ECO Wall Mount Lavatory Faucet, Luxe Luxe Steel/Black Crystal/Black Crystal

