Litze® Two Notch Lever Handle Kit, For Widespread Lavatory Faucets, Luxe Gold
PartBRZHL5339GL
MFGHL5339-GL
Description
Brizo® Handle Kit, Two Notch Lever, Litze® Collection, For Use With: Models 65332LF-LHP/65332LF-LHP-ECO/65334LF-LHP/65334LF-LHP-ECO Widespread Lavatory Faucets, Luxe Gold, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Red/blue temperature indicating glide rings can be ordered separately with RP101685
The Litze® bath collection melds innovative engineering and artistry to strike a balance that is equally at home in modern classic environments and urban industrial spaces.
| Color Family | Gold |
| Collection | Litze® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Gold |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Gold |
| Suitable For Use With | Models 65332LF-LHP/65332LF-LHP-ECO/65334LF-LHP/65334LF-LHP-ECO Widespread Lavatory Faucets |
| Type | Two Notch Lever |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 8.75 in |
| Package Height | 4.75 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 13.25 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449978699 |
| Manufacturer Part Number | HL5339-GL |
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Litze® Two Notch Lever Handle Kit, For Widespread Lavatory Faucets, Luxe Gold

