Lever Handle Kit, For Use With Rook® Widespread Lavatory Faucet, Bidet and L hp Faucet, Luxe Gold
PartBRZHL5360GL
MFGHL5360-GL
Description
Brizo® Lever Handle Kit, For Use With: Rook® Widespread Lavatory Faucet, Bidet and LHP Faucet, Luxe Gold, 2.31 in L x 3.44 in H, Import
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Optional white handle inserts available and sold separately (RP78584WH)
Combining a contemporary, masculine edge with nods to early 1900's traditionalism, the Rook® Bath Collection is an arresting, modern interpretation of a stately aesthetic. Pair the lever handles with the widespread lavatory for a customized look.
| Color Family | Gold |
| Collection | Rook® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Gold |
| Dimensions | 2.31 in L x 3.44 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Gold |
| Suitable For Use With | Rook® Widespread Lavatory Faucet, Bidet and LHP Faucet |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 5.5 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181500 |
| Package Length | 6.5 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449874595 |
| Manufacturer Part Number | HL5360-GL |
(2) Handles
ADA Compliant|MAP Certified
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Brizo®Lever Handle Kit, For Use With Rook® Widespread Lavatory Faucet, Bidet and L hp Faucet, Luxe Gold

