Invari™ Handle Kit, For Use With Invari™ 65376LF-LHP/65376LF-LHP-ECO Widespread Lavatory Faucets, Luxe Gold
PartBRZHL5376GL
MFGHL5376-GL
Description
Brizo® Handle Kit, Invari™ Collection, For Use With: Invari™ 65376LF-LHP/65376LF-LHP-ECO Widespread Lavatory Faucets, Luxe Gold, 2.19 in L x 3.75 in W x 3.38 in H Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
- The Invari™ bath collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms
The Invari™ Bath Collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms.
| Color Family | Gold |
| Collection | Invari™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Gold |
| Dimensions | 2.19 in L x 3.75 in W x 3.38 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Gold |
| Suitable For Use With | Invari™ 65376LF-LHP/65376LF-LHP-ECO Widespread Lavatory Faucets |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 5.4 in |
| Package Height | 3.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 12.6 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449905015 |
| Manufacturer Part Number | HL5376-GL |
(2) Lever Handle and O-Rings
Lifetime Limited Warranty on Parts and Finishes or For Commercial Users, for 5 years From Date of Purchase
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Invari™ Handle Kit, For Use With Invari™ 65376LF-LHP/65376LF-LHP-ECO Widespread Lavatory Faucets, Luxe Gold

