Low Lever Handle Kit, For Use With Levoir™ Widespread Lavatory Faucet, Luxe Steel
PartBRZHL5397SL
MFGHL5397-SL
Description
Brizo® Low Lever Handle Kit, For Use With: Levoir™ Widespread Lavatory Faucet, Luxe Steel, 3-3/4 in L x 1-7/8 in H, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Handles feature neodymium rare earth magnets to simplify installation and provide secure, flush fit
The Levoir™ Bath Collection by Brizo® Delivers Cunning Sophistication at Every Line of Sight.
| Color Family | Stainless |
| Collection | Levoir™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Steel |
| Dimensions | 3-3/4 in L x 1-7/8 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Steel |
| Suitable For Use With | Levoir™ Widespread Lavatory Faucet |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 5.5 in |
| Package Height | 3.25 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 12.3 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449870061 |
| Manufacturer Part Number | HL5397-SL |
(2) Handles
ADA Compliant|MAP Certified
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Low Lever Handle Kit, For Use With Levoir™ Widespread Lavatory Faucet, Luxe Steel

