Odin® Two Lever Handle, For Use With Odin® Models T65875LF-L hp Wall Mount Lavatory Faucets, Zinc, Brushed Nickel
PartBRZHL5875BN
MFGHL5875-BN
Description
Brizo® Handle, Two Lever, Odin® Collection, For Use With: Odin® Models T65875LF-LHP Wall Mount Lavatory Faucets, Zinc, Brushed Nickel, 4-3/16 in H Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Handles are
| Color Family | Nickel |
| Collection | Odin® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Brushed Nickel |
| Dimensions | 4-3/16 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Brushed Nickel |
| Material | Zinc |
| Suitable For Use With | Odin® Models T65875LF-LHP Wall Mount Lavatory Faucets |
| Type | Two Lever |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 6.75 in |
| Package Height | 10.75 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 13.25 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449963053 |
| Manufacturer Part Number | HL5875-BN |
ADA Compliant|PROP65: This product can expose you to Lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov.
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Odin® Two Lever Handle, For Use With Odin® Models T65875LF-L hp Wall Mount Lavatory Faucets, Zinc, Brushed Nickel

