Litze® Handle Kit, For Use With TempAssure® Thermostatic Trims and L hp Model Faucets, Luxe Steel
PartBRZHL6032SL
MFGHL6032-SL
Description
Brizo®, HL6032-SL, Thermostatic Trim Handle Kit, Litze™ Collection, For Use With: TempAssure® Thermostatic Trims and LHP Model Faucets, Luxe Steel, 2.25 in L x 4.63 in W x 4 in H Dimensions
Price/Availability Accessible On Login
- Handles are ADA compliant
The Litze™ Bath Collection melds innovative engineering and artistry to strike a balance that is equally at home in modern classic environments and urban industrial spaces.
| Color Family | Stainless |
| Collection | Litze® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Steel |
| Dimensions | 2.25 in L x 4.63 in W x 4 in H |
| Finish | Luxe Steel |
| Suitable For Use With | TempAssure® Thermostatic Trims and LHP Model Faucets |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 6 in |
| Package Height | 6.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 12 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449927123 |
| Manufacturer Part Number | HL6032-SL |
(1) Lever Handle
Lifetime Limited Warranty on Parts and Finishes or For Commercial Users, for 5 years From Date of Purchase
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Litze® Handle Kit, For Use With TempAssure® Thermostatic Trims and L hp Model Faucets, Luxe Steel

