Litze™ Two Roman Tub Lever Handle Kit, Polished Chrome
PartBRZHL632PC
MFGHL632-PC
Description
Brizo® Roman Tub Lever Handle Kit, Two, Collection: Litze™, Polished Chrome, Import
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
- Handles secure to valves with rare earth magnets
The Litze™ Bath Collection melds innovative engineering and artistry to strike a balance that is equally at home in modern classic environments and urban industrial spaces. Pair the lever handles with the Roman Tub trim to customize your design.
| Color Family | Chrome |
| Collection | Litze® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Polished Chrome |
| Type | Two |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 7 in |
| Package Height | 5.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 10 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449824446 |
| Manufacturer Part Number | HL632-PC |
ADA Compliant
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS

Brizo®Litze™ Two Roman Tub Lever Handle Kit, Polished Chrome

