Litze® Handle Kit, For Use With Sensori® Thermostatic Valve Trims and L hp Model Faucets, Luxe Steel
PartBRZHL6632SL
MFGHL6632-SL
Description
Brizo® Handle Kit, Litze® Collection, For Use With: Sensori® Thermostatic Valve Trims and LHP Model Faucets, Luxe Steel, 2.25 in L x 3.88 in W x 1.94 in H, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Model number = one handle for LHP model
The Litze™ Bath Collection melds innovative engineering and artistry to strike a balance that is equally at home in modern classic environments and urban industrial spaces.
| Color Family | Stainless |
| Collection | Litze® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Steel |
| Dimensions | 2.25 in L x 3.88 in W x 1.94 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Steel |
| Suitable For Use With | Sensori® Thermostatic Valve Trims and LHP Model Faucets |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 7.5 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 8 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449927192 |
| Manufacturer Part Number | HL6632-SL |
(1) Lever Handle
Lifetime Limited Warranty on Parts and Finishes or For Commercial Users, for 5 years From Date of Purchase
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Litze® Handle Kit, For Use With Sensori® Thermostatic Valve Trims and L hp Model Faucets, Luxe Steel

