Litze™ SENSORI® Single Thermostatic T-Lever Handle Kit, Polished Nickel
PartBRZHL6633PN
MFGHL6633-PN
Description
Brizo® Thermostatic T-Lever Handle Kit, Single, Collection: Litze™ SENSORI®, Polished Nickel, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Textural knurling detail
The Litze™ Bath Collection melds innovative engineering and artistry to strike a balance that is equally at home in modern classic environments and urban industrial spaces. Pair the T-lever handle with the Sensori Thermostatic valve trim to customize your design.
| Color Family | Nickel |
| Collection | Litze® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Polished Nickel |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Polished Nickel |
| Type | Single |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 7.5 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 8 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449824248 |
| Manufacturer Part Number | HL6633-PN |
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Litze™ SENSORI® Single Thermostatic T-Lever Handle Kit, Polished Nickel

