Lever Handle Kit, For Use With Levoir™ Bidet Faucet, Luxe Steel
PartBRZHL6898SL
MFGHL6898-SL
Description
Brizo® Lever Handle Kit, For Use With: Levoir™ Bidet Faucet, Luxe Steel, 3-3/4 in L x 3-1/2 in H, Import
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Handles feature neodymium rare earth magnets to simplify installation and provide secure, flush fit
The Levoir™ Bath Collection by Brizo® Delivers Cunning Sophistication at Every Line of Sight.
| Color Family | Stainless |
| Collection | Levoir™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Steel |
| Dimensions | 3-3/4 in L x 3-1/2 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Steel |
| Suitable For Use With | Levoir™ Bidet Faucet |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 5.25 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181500 |
| Package Length | 11.75 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449875479 |
| Manufacturer Part Number | HL6898-SL |
(2) Handles
ADA Compliant|MAP Certified
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Brizo®Lever Handle Kit, For Use With Levoir™ Bidet Faucet, Luxe Steel

