Litze® Handle Kit, For Use With 3 and 6 Setting Diverter Trims and L hp Model Faucets, Luxe Steel
PartBRZHL934SL
MFGHL934-SL
Description
Brizo® Handle Kit, Litze® Collection, For Use With: 3 and 6 Setting Diverter Trims and LHP Model Faucets, Luxe Steel, 1.81 in L x 3.25 in W x 2.75 in H, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Model number = one handle for LHP model
The Litze™ Bath Collection melds innovative engineering and artistry to strike a balance that is equally at home in modern classic environments and urban industrial spaces.
| Color Family | Stainless |
| Collection | Litze® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Steel |
| Dimensions | 1.81 in L x 3.25 in W x 2.75 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Steel |
| Suitable For Use With | 3 and 6 Setting Diverter Trims and LHP Model Faucets |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 4.5 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 8 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449927291 |
| Manufacturer Part Number | HL934-SL |
(1) Industrial Lever Handle
Lifetime Limited Warranty on Parts and Finishes or For Commercial Users, for 5 years From Date of Purchase
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Litze® Handle Kit, For Use With 3 and 6 Setting Diverter Trims and L hp Model Faucets, Luxe Steel

