Odin® Handle Kit, For Use With Bar Faucet, Luxe Luxe Gold/Wood
PartBRZHLB177GLWD
MFGHLB177-GLWD
Description
Brizo® Handle Kit, Odin® Collection, For Use With: Bar Faucet, Luxe Gold, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Handle features Guyana Teak Wood
Tailor the look of your Odin® kitchen faucet with a metal or wood handle in a matching finish or create your own split finish pairing for a truly customized look.
| Color Family | Gold |
| Collection | Odin® |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Gold/Wood |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Gold |
| Suitable For Use With | Bar Faucet |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 1.56 in |
| Package Height | 4 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 0.88 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449977364 |
| Manufacturer Part Number | HLB177-GLWD |
(1) 7/8 in H Guyana Teak Wood Lever Handle
Limited - 10 years for Multi-Family Residential, 5 years for Commercial Uses
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Odin® Handle Kit, For Use With Bar Faucet, Luxe Luxe Gold/Wood

