Dorval™ Towel Bar, 8 in L, Champagne Bronze
PartDEL75608CZ
MFG75608-CZ
Description
DELTA® Towel Bar, Dorval™ Collection, 8 in Bar Length, 11.13 in Overall Length, 3.63 in Overall Depth, 1.88 in Overall Height, 1-7/8 in Dia Base, Brilliance® Champagne Bronze, Import
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Bar |
| Color Family | Bronze |
| Bar Length | 8 in |
| Collection | Dorval™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Champagne Bronze |
| Base Size | 1-7/8 in Dia |
| Domestic/Import | Import |
| Overall Depth | 3.63 in |
| Overall Height | 1.88 in |
| Overall Length | 11.13 in |
| Brand | DELTA® |
| Package Width | 8.8 in |
| Package Height | 5 in |
| UNSPSC | 30181602 |
| Package Length | 12.5 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449896832 |
| Manufacturer Part Number | 75608-CZ |
Mounting Hardware and Mounting Template
Lifetime Limited on Finish and 5 Year Limited Warranty in All Industrial, Commercial and Business Applications
Price/Availability Accessible On Login

DELTA®Dorval™ Towel Bar, 8 in L, Champagne Bronze

