Pedestal Base, Vitreous China, White
PartBARC3390WH
MFGC/3-390WH
Description
Barclay Column Only, Small, Lavatory Sink, Vitreous China, White, Import
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Pedestal Base |
| Color Family | White |
| Material | Vitreous China |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | White |
| Color | White |
| Domestic/Import | Import |
| Sink Type | Lavatory |
| Brand | Barclay |
| Package Width | 13 in |
| Package Height | 13 in |
| UNSPSC | 30181500 |
| Package Length | 34 in |
| Country of Origin | AE |
| Manufacturer | Barclay Products |
| UPC | 028553063570 |
| Manufacturer Part Number | C/3-390WH |
1 Year
For use with Washingtonâ„¢ 460 B/3-381WH, B/3-384WH and B/3-388WH 13 x 8 x 6 in pedestal lavatory basin and Washingtonâ„¢ 550 B/3-394WH and B/3-398WH 15-1/4 x 9 x 6 in pedestal lavatory basin
Price/Availability Accessible On Login

BarclayPedestal Base, Vitreous China, White

