FIG 130-2 TJI Beam Clamp Electrogalvanized
PartBLN1302
MFGFIG 130-2-EG
Description
B-Line Rod to Beam Clamp, 3/8-16 Rod, 500 lb Load, For Use With: Trus Joist Beam and Rod, Steel, Electro-Zinc Plated
Price/Availability Accessible On Login
| Finish | Zinc Plated |
| Rod Size | 2 in |
| Load Capacity | 500 lb |
| Material | Steel |
| Suitable For Use With | Trus Joist Beam and Rod |
| Type | Channel & Strut Accessory |
| Brand | B-Line |
| Package Width | 2.5 in |
| Package Height | 2 in |
| UNSPSC | 30101804 |
| Alternate Part Number 1 | Y330020|11812184 |
| Package Length | 4 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Eaton |
| UPC | 782051717938 |
| Manufacturer Part Number | FIG 130-2-EG |
Used with (B3210) series eye rods
UL Listed
For use with pipe hangers, mechanical beam clamps applications
Price/Availability Accessible On Login

B-LineFIG 130-2 TJI Beam Clamp Electrogalvanized

