Essential™ Body Spray, 1.75 gpm, Square, Polished Chrome
PartBRZ84121PC
MFG84121-PC
Description
Brizo® Square Body Spray, Adjustable, Touch-Clean® Collection, 1 Spray, 2 gpm Maximum, Spray Pattern: Full, Wall Mounting, Brass, Polished Chrome, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Surface mount
- Body spray has 30 up and down spray adjustment
- Finished spray face
Brizo body sprays with Touch-Clean® Technology will surround you in water and engulf you in a fluid state.
| Type | Body Spray |
| Collection | Essential™ |
| Color Family | Chrome |
| Shape | Square |
| Flow Rate | 1.75 gpm |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Domestic/Import | Import |
| Material | Brass |
| Maximum Flow Rate | 1.75 gpm |
| Mounting Type | Wall |
| Number of Spray Type | 1 |
| Spray Pattern | Full |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 6.1 in |
| Package Height | 4 in |
| UNSPSC | 30181812 |
| Package Length | 14.8 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449706438 |
| Manufacturer Part Number | 84121-PC |
Lifetime Limited on Parts/5 Years Limited on Electronic Parts
ANSI/ASME A112.18.1|CSA B125.1
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Essential™ Body Spray, 1.75 gpm, Square, Polished Chrome

