Lever Handle Kit, For Use With Levoir™ Roman Tub Faucets, Brilliance® Luxe Nickel
PartBRZHL698NK
MFGHL698-NK
Description
Brizo® Lever Handle Kit, For Use With: Levoir™ Roman Tub Faucets, Brilliance® Luxe Nickel, 3-1/2 in H, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Handles feature neodymium rare earth magnets to simplify installation and provide secure, flush fit
The Levoir™ Bath Collection by Brizo® Delivers Cunning Sophistication at Every Line of Sight.
| Color Family | Nickel |
| Collection | Levoir™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Nickel |
| Dimensions | 3-1/2 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Brilliance® Luxe Nickel |
| Suitable For Use With | Levoir™ Roman Tub Faucets |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 9 in |
| Package Height | 5.4 in |
| UNSPSC | 30181500 |
| Package Length | 9.5 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449869973 |
| Manufacturer Part Number | HL698-NK |
(2) Handles
Lifetime Limited
ADA Compliant|MAP Certified
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Lever Handle Kit, For Use With Levoir™ Roman Tub Faucets, Brilliance® Luxe Nickel

