Vent Appliance Adapter, 2 in Dia
PartCENA2
MFGISAGL0202
Description
Centrotherm Eco Systems InnoFlue® Appliance Adapter, SW Residential, 3 to 3 in Diameter, 3.3 in Length, CPVC/PVC
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Adapts a female PVC/CPVC coupler or appliance flue exhaust to InnoFlue® SW diameters
- Appliance adaptor for coupler style flue collars
- 1 in effective length
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Type | Appliance |
| Pipe Size | 2 in |
| Diameter | 3 to 3 in |
| Length | 3.3 in |
| Material | CPVC/PVC |
| Brand | Centrotherm Eco Systems |
| UNSPSC | 40101500 |
| Manufacturer | Centrotherm Eco Systems |
| UPC | 815010012598 |
| Manufacturer Part Number | ISAGL0202 |
ADA Compliant
Commercial Application
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Centrotherm Eco SystemsVent Appliance Adapter, 2 in Dia

