Vent Appliance Adapter, 4 in Dia, Polypropylene
PartCENAL4
MFGISAAL0404
Description
Centrotherm Eco Systems InnoFlue® SW Female PVC-to-PPS Appliance Adapter, 4 in Diameter, 3.4 in Length, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Adapts a female PVC/CPVC sized appliance collar (with integrated gasket) to InnoFlue® SW diameters
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Type | Appliance |
| Pipe Size | 4 in |
| Diameter | 4 in |
| Domestic/Import | Domestic |
| Length | 3.4 in |
| Brand | Centrotherm Eco Systems |
| UNSPSC | 40101500 |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Centrotherm Eco Systems |
| UPC | 815010012581 |
| Manufacturer Part Number | ISAAL0404 |
10 Years Limited
ADA Compliant
For flue collar with hose clamp
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Centrotherm Eco SystemsVent Appliance Adapter, 4 in Dia, Polypropylene

