Vent Adapter, 2 x 3 in Dia
PartCENEI23
MFGISEI0203
Description
Centrotherm Eco Systems InnoFlue® Eccentric Increaser, Single Wall, 2 to 3 in Diameter, 5.3 in Length, Polypropylene, Gray, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Pipe Size | 2 x 3 in |
| Diameter | 2 to 3 in |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Gray |
| Length | 5.3 in |
| Material | Polypropylene |
| Brand | Centrotherm Eco Systems |
| UNSPSC | 40101500 |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Centrotherm Eco Systems |
| UPC | 815010011362 |
| Manufacturer Part Number | ISEI0203 |
10 Years Limited
cETLus Intertek Listed|Category II, III and IV Gas Vent BH|Class II C Gas Vent BH|UL 1738|ULC S636
Residential Application
Price/Availability Accessible On Login

Centrotherm Eco SystemsVent Adapter, 2 x 3 in Dia

