DWV Bushing, 4 x 2 in, Fitting x C, Copper
PartCFDB42
MFGCFDB42
Description
DWV Bushing, 4 x 2 in, Fitting x C, Copper
Price/Availability Accessible On Login
| Fitting/Connector Type | Bushing |
| Nominal Size | 4 x 2 in |
| End Style | Fitting x C |
| Material | Copper |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 9.562 in |
| Package Height | 7.5 in |
| Package Length | 13.25 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | CFDB42 |
ASTM B584 Alloy C84400, ASME B16.23, ASME B16.23/B16.29, NSF 61G | PROP65: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov.
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsDWV Bushing, 4 x 2 in, Fitting x C, Copper

