DWV Cleanout Adapter, 3 in, Fitting x FNPT, Copper
PartCFDCO3
MFGCFDCO3
Description
DWV Cleanout Adapter, 3 in, Fitting x FNPT, Copper
Price/Availability Accessible On Login
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Nominal Size | 3 in |
| Type | Cleanout |
| End Style | Fitting x FNPT |
| Material | Copper |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 10 in |
| Package Height | 7.375 in |
| Package Length | 18 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | CFDCO3 |
California Provision: WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov., ASME B16.23/B16.29 | PROP65: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov.
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsDWV Cleanout Adapter, 3 in, Fitting x FNPT, Copper

