DWV Combination Wye and 45 deg Elbow, 2 in, C, Copper
PartCFDCOMB2
MFGCFDCOMB2
Description
DWV Combination Wye and 45 deg Elbow, 2 in, C, Copper
Price/Availability Accessible On Login
| Fitting/Connector Type | Combination Wye and 45 deg Elbow |
| Nominal Size | 2 in |
| End Style | C |
| Material | Copper |
| Domestic/Import | Domestic |
| Temperature Rating | -20 to 100 deg F |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 9.562 in |
| Package Height | 7.5 in |
| Package Length | 13.25 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | CFDCOMB2 |
ASME/ANSI B16.23, MSS SP104, NSF/ANSI 61 Certified, ASME B16.23/B16.29 | PROP65: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsDWV Combination Wye and 45 deg Elbow, 2 in, C, Copper

