DWV Copper Tubing, 3 in (3-1/8 in OD), 10 ft L
PartCOPDWV310
MFGCOPDWV310
Description
DWV Copper Tubing, 3 in (3-1/8 in OD), 10 ft L
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Type DWV |
| Nominal Size | 3 in |
| Hardness | Hard |
| Form | Straight |
| Length | 10 ft |
| Domestic/Import | Domestic |
| Material | Copper |
| Outside Diameter | 3-1/8 in |
| Working Pressure | 4800/9000 psi |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | COPDWV310 |
ASTM B-306 C12200, ASTM B306, ASTM B-306
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsDWV Copper Tubing, 3 in (3-1/8 in OD), 10 ft L

