Type K Soft Copper Tubing, 2 in (2-1/8 in OD), 20 ft L, Blue Plastic Coated
PartCOPKHARDPOLBL2
MFGCOPKHARDPOLBL2
Description
Type K Soft Copper Tubing, 2 in (2-1/8 in OD), 20 ft L, Blue Plastic Coated
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
| Type | Type K |
| Nominal Size | 2 in |
| Hardness | Hard |
| Form | Straight |
| Length | 20 ft |
| Coating | Blue |
| Domestic/Import | Domestic |
| Material | Copper |
| Outside Diameter | 2-1/8 in |
| Wall Thickness | 0.065 in |
| Working Pressure | 4800/9000 psi |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | COPKHARDPOLBL2 |
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS

Approved VendorsType K Soft Copper Tubing, 2 in (2-1/8 in OD), 20 ft L, Blue Plastic Coated

