ACR Copper Refer Tubing, 3/8 in OD, 100 ft L, Coil
PartCOPREFER38100
MFGCOPREFER38100
Description
ACR Copper Refer Tubing, 3/8 in OD, 100 ft L, Coil
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Refer |
| Nominal Size | 3/8 in |
| Hardness | Hard |
| Form | Coil |
| Length | 100 ft |
| Domestic/Import | Domestic |
| Material | Copper |
| Outside Diameter | 3/8 in |
| Working Pressure | 4800/9000 psi |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | COPREFER38100 |
ASTM B-280 C12200, ASTM B-280 C12200
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsACR Copper Refer Tubing, 3/8 in OD, 100 ft L, Coil

