Wye, 6 x 4 in, Socket, SCH 80/XH, CPVC
PartCPEY64
MFGCPEY64
Description
Wye, 6 x 4 in, Socket, SCH 80/XH, CPVC
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Fitting/Connector Type | Wye |
| Nominal Size | 6 x 4 in |
| Material | CPVC |
| End Style | Socket |
| Schedule Rating | SCH 80/XH |
| Color | Gray |
| Domestic/Import | Domestic |
| Length | 12-21/32 in |
| Method of Manufacture | Molded |
| Pressure Class | 150 lb |
| Pressure Rating | 150 psi |
| Temperature Rating | 73 deg F |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | CPEY64 |
ASTM D-1784/F-439|ANSI B16.5
Videos
Video Link Video
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsWye, 6 x 4 in, Socket, SCH 80/XH, CPVC

