Aerator, Male Thread, 1 gpm, Polished Chrome
PartDEL060940A
MFG060940A
Description
Commercial Aerator, Male Thread, 1 gpm, Polished Chrome
Price/Availability Accessible On Login
- 3.8 L/minimum (1.0 gpm) Outlet (Male)
- Aerated
| Flow Rate | 1 gpm |
| Color Family | Chrome |
| Finish/Color | Chrome |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Polished Chrome |
| Thread Type | Male |
| Brand | DELTA® |
| Package Width | 4 in |
| Package Height | 0.6 in |
| UNSPSC | 30181802 |
| Package Length | 5.75 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 055870319134 |
| Manufacturer Part Number | 060940A |
Commercial Applications
Price/Availability Accessible On Login

DELTA®Aerator, Male Thread, 1 gpm, Polished Chrome

