Dorval™ Toilet Paper Holder, Wall Mount, Champagne Bronze
PartDEL756500CZ
MFG756500-CZ
Description
DELTA® Pivoting Tissue Holder, Dorval™ Collection, 1.88 in Height, 3-1/2 in Length, 9.63 in Width, Wall Mounting, Brilliance® Champagne Bronze, Import
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Toilet Paper Holder |
| Touchless (Yes/No) | No |
| Mounting Type | Wall |
| Color Family | Bronze |
| Collection | Dorval™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Number of Dispensers | 1 |
| Finish/Color | Champagne Bronze |
| Domestic/Import | Import |
| Height | 1.88 in |
| Length | 3-1/2 in |
| Width | 9.63 in |
| Brand | DELTA® |
| Package Width | 8.8 in |
| Package Height | 4.8 in |
| UNSPSC | 30181610 |
| Package Length | 10.8 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449896863 |
| Manufacturer Part Number | 756500-CZ |
Mounting Hardware and Mounting Template
Lifetime Limited on Finish and 5 Year Limited Warranty in All Industrial, Commercial and Business Applications
Price/Availability Accessible On Login

DELTA®Dorval™ Toilet Paper Holder, Wall Mount, Champagne Bronze

