Leland® Lever Handle, Metal, Polished Chrome
PartDELH278
MFGH278
Description
DELTA® Lever Handle, Leland® Collection, For Use With: Lavatory Faucet, Metal, Polished Chrome, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Sold in pairs
Traditional styling and modern functionality come together in dramatic fashion for a timeless look with the Leland® Kitchen Collection.
| Color Family | Chrome |
| Collection | Leland® |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Chrome |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Polished Chrome |
| Material | Metal |
| Suitable For Use With | Lavatory Faucet |
| Brand | DELTA® |
| Package Width | 7.75 in |
| Package Height | 8 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 9.88 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449492119 |
| Manufacturer Part Number | H278 |
Limited Lifetime
Price/Availability Accessible On Login

DELTA®Leland® Lever Handle, Metal, Polished Chrome

