Pleated High Efficiency Air Filter, 14 x 24 x 3 in, MERV 13
PartFIL14243M13
MFGFIL14243M13
Description
Pleated High Efficiency Air Filter, 14 x 24 x 3 in, MERV 13
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Pleated High Efficiency |
| MERV | 13 |
| Depth | 3 in |
| Width | 14 in |
| Length | 24 in |
| Color | White |
| Efficiency | 80 to 90 % |
| Frame Material | Beverage Board |
| Temperature Rating | 200 deg F |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | FIL14243M13 |
Hospitals, Laboratories, Pharmaceutical Plants and Commercial Office Buildings
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsPleated High Efficiency Air Filter, 14 x 24 x 3 in, MERV 13

