UTG Circular Flow Cassette Grille
PartFJSUTGGCGF
MFGUTG-GCGF
Description
Airstage, UTG-GCGF, Cassette Grille, Cassette Grille Accessory, Circular Flow, Series: UTG, For Use With: Mini-Split Air Conditioners, Specifications: Size L, White, 2.0625 in H x 37.375 in W x 37.375 in L Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Extended connectivity with support for third-party interface options
- Compatible with BACnet and Modbus protocols for seamless integration with building management and Home Automation Systems
| Type | Grille |
| Accessory Type | Cassette Grille |
| Color | White |
| Dimensions | 2.0625 in H x 37.375 in W x 37.375 in L |
| Domestic/Import | Import |
| Series | UTG |
| Specifications | Size L |
| Suitable For Use With | Mini-Split Air Conditioners |
| Brand | Airstage |
| Package Width | 31 in |
| Package Height | 5 in |
| Package Length | 31 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Fujitsu General |
| Manufacturer Part Number | UTG-GCGF |
Handheld remote control
7 Years Compressor/5 Years Parts
AHRI Certified|ISO9001|ISO14001|cETLus Listed|ASTM B117|RoHS Compliant|Energy Star Compliant|California 2022 Title 24 requirements
For Residential and Light Commercial Applications
Price/Availability Accessible On Login

AirstageUTG Circular Flow Cassette Grille

