UTG Ceiling Cassette Grille
PartFJSUTGLCGVCB
MFGUTG-LCGVCB
Description
Airstage, UTG-LCGVCB, Cassette Grille, Cassette Grille Accessory, Ceiling, Series: UTG, For Use With: Model AUU18RGLX, AUU24RGLX, AUU30RGLX, AUU36RGLX, AUU42RGLX, AUU48RGLX, Black, 53 mm H x 950 mm W x 950 mm L Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Grille |
| Accessory Type | Cassette Grille |
| Color | Black |
| Dimensions | 53 mm H x 950 mm W x 950 mm L |
| Domestic/Import | Import |
| Series | UTG |
| Suitable For Use With | Model AUU18RGLX, AUU24RGLX, AUU30RGLX, AUU36RGLX, AUU42RGLX, AUU48RGLX |
| Brand | Airstage |
| Package Width | 40 in |
| Package Height | 5 in |
| Package Length | 40 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Fujitsu General |
| Manufacturer Part Number | UTG-LCGVCB |
Handheld remote control
7 Years Compressor/5 Years Parts
AHRI Certified|ISO9001|ISO14001|cETLus Listed|ASTM B117|RoHS Compliant|Energy Star Compliant|California 2022 Title 24 requirements
For Residential and Light Commercial Applications
Price/Availability Accessible On Login

AirstageUTG Ceiling Cassette Grille

