UTY Dry Contact Wire Kit
PartFJSUTYXWZXZG
MFGUTY-XWZXZG
Description
Airstage, UTY-XWZXZG, Wire Kit, Wire Kit Accessory, Dry Contact, Series: UTY, For Use With: Model AUU18RLGX, AUU24RGLX, AUU30RGLX, AUU36RGLX, AUU42RGLX, Import
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Extended connectivity with support for third-party interface options
- Compatible with BACnet and Modbus protocols for seamless integration with building management and Home Automation Systems
| Type | Wire Kit |
| Accessory Type | Wire Kit |
| Domestic/Import | Import |
| Series | UTY |
| Suitable For Use With | Model AUU18RLGX, AUU24RGLX, AUU30RGLX, AUU36RGLX, AUU42RGLX |
| Brand | Airstage |
| Package Width | 7 in |
| Package Height | 1 in |
| Package Length | 5 in |
| Country of Origin | TH |
| Manufacturer | Fujitsu General |
| Manufacturer Part Number | UTY-XWZXZG |
Handheld remote control
7 Years Compressor/5 Years Parts
AHRI Certified|ISO9001|ISO14001|cETLus Listed|ASTM B117|RoHS Compliant|Energy Star Compliant|California 2022 Title 24 requirements
For Residential and Light Commercial Applications
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

AirstageUTY Dry Contact Wire Kit

