UTZ Insulation Kit
PartFJSUTZKXRA
MFGUTZ-KXRA
Description
Airstage, UTZ-KXRA, Insulation Kit, Optional Part Accessory, Series: UTZ, For Use With: High Humidity Cassette Type AUU18RGLX, AUU24RGLX, AUU30RGLX, AUU36RGLX, AUU42RGLX, Import
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Insulation Kit |
| Accessory Type | Optional Part |
| Domestic/Import | Import |
| Series | UTZ |
| Suitable For Use With | High Humidity Cassette Type AUU18RGLX, AUU24RGLX, AUU30RGLX, AUU36RGLX, AUU42RGLX |
| Brand | Airstage |
| Package Width | 35 in |
| Package Height | 5 in |
| Package Length | 13 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Fujitsu General |
| Manufacturer Part Number | UTZ-KXRA |
Handheld remote control
7 Years Compressor/5 Years Parts
AHRI Certified|ISO9001|ISO14001|cETLus Listed|ASTM B117|RoHS Compliant|Energy Star Compliant|California 2022 Title 24 requirements
For Residential and Light Commercial Applications
Price/Availability Accessible On Login

AirstageUTZ Insulation Kit

