6-Stage Booster Pump, 2 hp, 1-1/4 in Inlet, 1 in Outlet, 3600 rpm, 120/240 VAC, ODP
PartFKN15FMH2S6
MFG96061504
Description
Franklin Electric 96061504 6-Stage Booster Pump, 2 hp, 1-1/4 in Inlet, 1 in Outlet, 3600 rpm, 120/240 VAC, ODP
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Pump |
| Number of Stages | 6 |
| Power Rating | 2 hp |
| Voltage Rating | 120/240 VAC |
| Inlet Size | 1-1/4 in |
| Outlet Size | 1 in |
| Speed | 3600 rpm |
| Enclosure Type | ODP |
| Brand | Franklin Electric |
| Manufacturer | Franklin Electric |
| Manufacturer Part Number | 96061504 |
Price/Availability Accessible On Login

Franklin Electric6-Stage Booster Pump, 2 hp, 1-1/4 in Inlet, 1 in Outlet, 3600 rpm, 120/240 VAC, ODP

