1-Stage Booster Pump, 1 hp, 1 in Inlet, 1 in Outlet, 3600 rpm, 120/240 VAC, ODP
PartFKN25FBT1S4
MFG95832520
Description
LittleGIANTĀ® 95832520 1-Stage Booster Pump, 1 hp, 1 in Inlet, 1 in Outlet, 3600 rpm, 120/240 VAC, ODP
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Pump |
| Number of Stages | 1 |
| Power Rating | 1 hp |
| Voltage Rating | 120/240 VAC |
| Inlet Size | 1 in |
| Outlet Size | 1 in |
| Speed | 3600 rpm |
| Enclosure Type | ODP |
| Brand | LittleGIANTĀ® |
| Manufacturer | Franklin Electric |
| Manufacturer Part Number | 95832520 |
Price/Availability Accessible On Login

LittleGIANT®1-Stage Booster Pump, 1 hp, 1 in Inlet, 1 in Outlet, 3600 rpm, 120/240 VAC, ODP

