Side Mount Pipe Strap, 2 in, Electrogalvanized
PartFPHSMS2
MFGFPHSMS2
Description
Side Mount Pipe Strap, 2 in, Electrogalvanized
Price/Availability Accessible On Login
- Includes flared edges to protect piping
- Rated for use with CPVC fire sprinkler pipe
| Type | Side Mount |
| Nominal Size | 2 in |
| Finish | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 320 mm |
| Package Height | 246 mm |
| Package Length | 326 mm |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | FPHSMS2 |
Mounting Screws
ARRA Compliant|Buy American Act Compliant|cULus Listed
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsSide Mount Pipe Strap, 2 in, Electrogalvanized

