Flexible Connector, 1/2 in, MNPT, 18 in L, Stainless Steel
PartGFMSSHEP1218
MFGSSHEP050SSUMP-18.0
Description
Global-Flex Mfg SSHEP050SSUMP-18.0 Flexible Connector, 1/2 in, MNPT, 18 in L, Stainless Steel
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Flexible |
| Nominal Size | 1/2 in |
| End Style | MNPT |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 18 in |
| Connection Type | 1/2 in MNPT x Union |
| Overall Length | 18 in |
| Series | HEP |
| Brand | Global-Flex Mfg |
| UNSPSC | 40172900 |
| Manufacturer | Global Flex, Mfg |
| Manufacturer Part Number | SSHEP050SSUMP-18.0 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Global-Flex MfgFlexible Connector, 1/2 in, MNPT, 18 in L, Stainless Steel

