Male Adapter, 1 in, Insert x MNPT, 304/304L Stainless Steel
PartGPASSVMA1
MFGGPASSVMA1
Description
Male Adapter, 1 in, Insert x MNPT, 304/304L Stainless Steel
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Lead free
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Nominal Size | 1 in |
| Type | Male |
| End Style | Insert x MNPT |
| Material | 304/304L Stainless Steel |
| Domestic/Import | Import |
| Length | 6 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 1.34 in |
| Package Height | 1.34 in |
| Package Length | 6.02 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | GPASSVMA1 |
For flexible (polyethylene) plastic pipe
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsMale Adapter, 1 in, Insert x MNPT, 304/304L Stainless Steel

