Body Sleeve, For Use With Euromix 33 619 Shower Valve
PartGRO05495000
MFG05495000
Description
GROHE Body Sleeve, For Use with: Euromix 33 619 Shower Valve, StarLight® Polished Chrome, Import
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Sleeve |
| Color Family | Chrome |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Polished Chrome |
| Finish/Color | Chrome |
| Suitable For Use With | Euromix 33 619 Shower Valve |
| Brand | GROHE |
| Package Width | 3.228 in |
| Package Height | 1.614 in |
| UNSPSC | 31161816 |
| Package Length | 3.74 in |
| Item Width | 1.6 in |
| Item Length | 3.4 in |
| Country of Origin | DE |
| Item Height | 3.2 in |
| Manufacturer | GROHE AG |
| UPC | 4005176001918 |
| Manufacturer Part Number | 05495000 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

GROHEBody Sleeve, For Use With Euromix 33 619 Shower Valve

