HR-W Outlet Box Washing Machine Face Plate, ABS, White
PartHUBHRWFP
MFGHR-W-FP
Description
HoldriteĀ®, HR-W-FP, Washing Machine Face Plate, Outlet Box, Series: HR-W, ABS, White, 1.8110 in H x 11.811 in W x 11.811 in L Dimensions
Price/Availability Accessible On Login
- Faceplates are used to cover and protect the washing machine outlet box
- Designed to provide a polished and finished appearance
- They has opening to allow access to the water supply valve and drian connection
| Type | Washing Machine |
| Material | ABS |
| Dimensions | 1.8110 in H x 11.811 in W x 11.811 in L |
| Finish | White |
| Series | HR-W |
| Brand | HoldriteĀ® |
| Package Width | 8.66 in |
| Package Height | 7.87 in |
| Package Length | 18.9 in |
| Manufacturer | Reliance Worldwide Corporation |
| UPC | 671119043235 |
| Manufacturer Part Number | HR-W-FP |
2 Years
Price/Availability Accessible On Login

Holdrite®HR-W Outlet Box Washing Machine Face Plate, ABS, White

