Escutcheon Square Plate, Insight™, For Use With Insight™ Deck Mount Faucet, Vibrant® Vibrant Stainless Steel
PartKOHK13478BVS
MFG13478-B-VS
Description
Kohler® Escutcheon Square Plate, Insight™, 4 in, 6 in Length, 5/16 in Height, 3 in Width, For Use With: Insight™ Deck Mount Faucet, Brass, Vibrant® Stainless Steel
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Round design option available
This modern escutcheon plate completes Insight faucets. Choose from a wide array of scratch-, corrosion- and tarnish-resistant Kohler® finishes to complements your decor.
| Type | Escutcheon |
| Color Family | Stainless |
| Finish/Color | Vibrant Stainless |
| Collection | Insight™ |
| Finish | Vibrant® Stainless Steel |
| Height | 5/16 in |
| Length | 6 in |
| Material | Brass |
| Size | 4 in |
| Suitable For Use With | Insight™ Deck Mount Faucet |
| Width | 3 in |
| Brand | Kohler® |
| UNSPSC | 30181800 |
| Alternate Part Number 1 | K-13478-B-VS |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Kohler |
| UPC | 650531840400 |
| Manufacturer Part Number | 13478-B-VS |
1 Year Limited
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Kohler®Escutcheon Square Plate, Insight™, For Use With Insight™ Deck Mount Faucet, Vibrant® Vibrant Stainless Steel

