Draft® Toilet Paper Holder, Wall Mount, Polished Chrome
PartKOHK31750CP
MFG31750-CP
Description
Kohler® Toilet Tissue Holder, Draft™, 4-3/8 in Height, 4-3/4 in Length, 6 in Width, Zinc/Brass, Polished Chrome
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
- Holds Draft® 6 in tray, holder or container (sold separately)
- Coordinates with other products in the Draft® collection
- Premium material construction for durability and reliability
Design your own bathroom storage with the Draft™ collection, a contemporary-style modular system that works for you and your individual space. This toilet tissue holder coordinates with other Draft™ accessories, so you can create a customized wall landscape to store and display essential bathroom items. Featuring a range of finishes and sizes, the Draft™ system is easy to expand as your needs change.
| Type | Toilet Paper Holder |
| Touchless (Yes/No) | No |
| Mounting Type | Wall |
| Color Family | Chrome |
| Collection | Draft® |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Number of Dispensers | 1 |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Height | 4-3/8 in |
| Length | 4-3/4 in |
| Material | Zinc/Brass |
| Width | 6 in |
| Brand | Kohler® |
| UNSPSC | 30181610 |
| Alternate Part Number 1 | K-31750-CP |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Kohler |
| UPC | 885612728661 |
| Manufacturer Part Number | 31750-CP |
Tools and Installation Template
1 Year Limited
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS

Kohler®Draft® Toilet Paper Holder, Wall Mount, Polished Chrome

