Clicker Drain, 1-1/4 in, Metal Drain, Vibrant Brushed Nickel
PartKOHK33151BN
MFG33151-BN
Description
Kohler®, 33151-BN, Clicker Drain, 1-1/4 in Nominal, Metal Drain, Vibrant Brushed Nickel, 8-5/16 in H Dimensions
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Without overflow
- 1-1/4 in (32 mm) connection
Complete your bathroom faucet installation with this clicker drain. This drain features a brass tail piece and a 1-1/4 inch connection. Without overflow.
| Type | Drain |
| Color Family | Nickel |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Vibrant Brushed Nickel |
| Dimensions | 8-5/16 in H |
| Drain Material | Metal |
| Finish | Vibrant Brushed Nickel |
| Nominal Size | 1-1/4 in |
| Brand | Kohler® |
| Package Width | 4.75 in |
| Package Height | 4.13 in |
| Alternate Part Number 1 | K-33151-BN |
| Package Length | 9.75 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Kohler |
| UPC | 885612988089 |
| Manufacturer Part Number | 33151-BN |
1 year Limited
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Kohler®Clicker Drain, 1-1/4 in, Metal Drain, Vibrant Brushed Nickel

