Staccato™ Sink Board, Hardwood
PartKOHK3365
MFG3365-NA
Description
Kohler® Cutting Board, Staccato™, 11-3/8 in Length, 7-3/4 in Width, 1-1/4 in Thickness, Hardwood
Price/Availability Accessible On Login
- Fits over the K-3361 Staccato kitchen sink
- Provides a workstation for quick and easy prep work
Crafted from premium hardwood, this cutting board is custom-designed to rest on top of the K-3361 Staccato kitchen sink. Create a convenient workspace by placing this board over your sink and quickly sliding scraps into the basin when you are finished, or transport them easily to a compost pail.
| Type | Board |
| Collection | Staccato™ |
| Color Family | Natural Wood |
| Finish/Color | Hardwood |
| Length | 11-3/8 in |
| Material | Hardwood |
| Thickness | 1-1/4 in |
| Width | 7-3/4 in |
| Brand | Kohler® |
| UNSPSC | 30181500 |
| Alternate Part Number 1 | K-3365-NA |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Kohler |
| UPC | 087206700910 |
| Manufacturer Part Number | 3365-NA |
1 year Limited
Price/Availability Accessible On Login

Kohler®Staccato™ Sink Board, Hardwood

